Dátum Aktualizácie: 9 Smieť 2024
Anonim
Keď sa nabudúce budete chcieť vzdať, spomeňte si na túto 75-ročnú ženu, ktorá robila ironmana - Životný Štýl

Obsah

V hlbokej noci v horúcom havajskom daždi stovky fanúšikov, športovcov a blízkych pretekárov zabalili postrannú čiaru a bielidlá na cieľovej čiare Ironman Kona, netrpezlivo očakávajúc posledného bežca, ktorý prejde, tlieskajúc spolu s hromotĺkmi do rytmu pulzujúcich popových piesní už dávno po 12. hodine dopoludnia sa ozval rev povzbudzovania a potlesku, keď v diaľke zbadali Peggy, ktorá sa rútila smerom k tropickému lístiu, ktoré zdobilo veľký oblúk v cieli. Stáli sme bokom s tímom Clif Bar (ktorý nás hostil na Havaji ako ich hostia) a vzrušením sme zvierali mantinely; naše hlasy chrapľavo kričali „PEEEEGGYYYY“, zatiaľ čo robila posledné kroky k svojmu víťaznému lei.

Sedemdesiatpäťročná Peggy McDowell-Cramer zo Santa Monice v Kalifornii bola najstaršou triatlonistkou, ktorá súťažila na majstrovstvách sveta v Ironman Kona minulý víkend, a poslednou ženou, ktorá prešla cieľovou čiarou – v našich očiach vyhrala večer. .

Peggy bola jedinou ženou vo veku 75 až 79 rokov; plávala jednu hodinu 28 minút, osem hodín a 30 minút na bicykli a za šesť hodín a 59 minút zabehla maratón. Jej 17 hodín odhodlania a namáhavej fyzickej aktivity ju priviedli do cieľa, ale bohužiaľ neprinieslo výsledok v pretekoch, pretože bola len niekoľko minút po 17-hodinovom limite.

Viete si predstaviť 17 rovných hodín extrémne ťažkých fyzických aktivít pri 75? Priemerný čas dokončenia Ironmana pre profesionálnu triatlonistku je 10 hodín a 21 minút, čo znamená, že tam bola o viac ako šesť a pol hodiny dlhšie ako profesionáli, totálne to zmákla, zostala sústredená a pozitívna po celú cestu.

Pre kontext, víťazka, 29-ročná Daniela Ryf (profesionálna atlétka) prekonala rekord trate Kona za osem hodín a 46 minút, pričom zabehla asi sedem minút míľ na 26,2 míle po tom, čo už absolvovala 112 míľovú jazdu na bicykli a 2,4 míle. -usmievaj sa, plávaj v oceáne. Melodie Cronenberg (amatérska atlétka) v kategórii 65 až 69 bola posledná, ktorá získala cieľový čas o 16:48:42.

Peggy však nie je Ironmanovi cudzia. Z toho, čo sme zhromaždili, dokončila svojho prvého Ironmana vo veku 57 rokov a celkovo urobila asi 25 (a bola šampiónkou!). "Myslím, že trénujem približne rovnako ako ostatní športovci IRONMAN, len pomalšie," povedala pre Ironman.

Hoci bola Peggy najstaršou súťažiacou, nie je sama v súťaži starších občanov; 58 pretekárov na podujatí Kona 2016 boli ženy staršie ako 60 rokov-obzvlášť vzhľadom na veľkosť celkového podujatia (necelých 2 500). Hovorte o inšpirácii!

Tento článok sa pôvodne objavil na PopSugar Fitness.

Viac od Popsugar Fitness:

Tento geniálny cvičebný hack bude inšpirovať k cvičeniu každý jeden prekliaty deň

Toto je dôvod číslo 1, prečo toľko ľudí nenávidí cvičenie

Takto to vyzerá, ak schudnete 30 kíl za 4 mesiace

Skontrolovať pre

Články Pre Vás

Vytrénujte si polmaratón za 8 týždňov

Ak te kú ený bežec a pred pretekmi máte 8 alebo viac týždňov na tréning, dodržujte tento bežecký plán, aby te i krátili ča na preteky. Tento plán vám ...